Studentų mainai studijų programose
Ar gali studentai dalyvauti studijų mainų programoje neišvykę į kitą aukštąją mokyklą? Pasirodo, kad taip! Panevėžio kolegijos burnos higienos studentai svečiuose sulaukė studijų programos Socialinis darbas kolegų, kurie atvyko mokymosi vizito į Burnos priežiūros laboratoriją. Būsimieji burnos higienistai svečius supažindino su laboratorijoje esančia įranga ir veiklos galimybėmis, papasakojo apie burnos priežiūros priemonių įvairovę ir tinkamą jų naudojimą. Būsimieji socialiniai darbuotojai pažymėjo komandinio darbo svarbą. Socialiniai darbuotojai ir burnos higienistai turi bendradarbiauti, nes jų veikla yra orientuota į žmogaus gerovę, kurią sudaro fizinė, psichologinė ir socialinė sveikata. Šių specialistų bendras darbas leidžia pasiekti holistinį požiūrį į žmogų, užtikrinti ne tik burnos sveikatą, bet ir gyvenimo kokybę.
Burnos sveikata turi didelę reikšmę žmogaus psichologinei savijautai. Burnos ligos ar dantų praradimas kelia nepasitikėjimą savimi, gėdą ir net socialinę izoliaciją, o tai dažnai tampa kliūtimi aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Bendradarbiaujant socialiniam darbuotojui ir burnos higienistui, žmogui galima ne tik suteikti reikiamą pagalbą, sprendžiant sveikatos problemas, bet ir padėti jam atgauti pasitikėjimą savimi bei grįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą.
Rūpinimasis žmogaus gerove yra esminė abiejų profesijų misija. Žmogaus gerovė apima ne tik fizinę sveikatą, bet ir emocinę pusiausvyrą, socialinį saugumą bei galimybę aktyviai dalyvauti bendruomenėje. Bendradarbiaudami specialistai gali užtikrinti visapusišką ir ilgalaikę pagalbą, kuri ne tik sprendžia konkrečias problemas, bet ir užkerta kelią jų pasikartojimui, stiprina žmogaus sveikatą bei gyvenimo kokybę.
Burnos higienos studentai puikiai užbaigė dalyko Visuomenės burnos sveikata kursą ir praktiškai įgyvendino veiklas, skleisdami žinias apie burnos sveikatos išsaugojimą. Būsimieji socialiniai darbuotojai turėjo galimybę išmokti dalykų, kurie padeda dar labiau praplėsti jų darbo galimybes ir pagerinti teikiamą pagalbą žmonėms. Tokie susitikimai gali įkvėpti ir kitų specialybių studentus glaudesniam tarpdisciplininiam bendradarbiavimui ir padėti suprasti, kaip svarbu dirbti kartu su įvairių sričių specialistais, kad būtų užtikrintas visapusiškas rūpestis žmogumi. Tai skatina ne tik profesinį augimą, bet ir leidžia pasiekti geresnių rezultatų dirbant su pažeidžiamais žmonėmis, stiprinant jų sveikatą ir gyvenimo kokybę.