Apie kolegiją
Panevėžio kolegija – aukštoji valstybinė mokykla
Teisinė forma – viešoji įstaiga
Laisvės a. 23, LT-35200 Panevėžys
Kodas: 111968437
Duomenys kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
Panevėžio kolegija (toliau – Kolegija) yra Lietuvos Respublikos valstybinė aukštoji mokykla, kurioje vykdomos aukštosios koleginės studijos, plėtojami taikomieji moksliniai tyrimai ir (arba) profesionalusis menas.
Kolegijos veiklos etapai
- Kolegija įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 30 d. nutarimu Nr. 1376 ,,Dėl valstybinių Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos, Kauno technikos, Klaipėdos verslo ir technologijų, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus statybos ir dizaino, Vilniaus technikos ir Žemaitijos kolegijų steigimo“ (Žin., 2002, Nr. 86-3703).
- Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr.ISAK-667 kolegijai leista teikti profesinio bakalauro laipsnį.
- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 6 nutarimu Nr. 1429 „Dėl Panevėžio kolegijos pertvarkymo“ biudžetinė įstaiga Panevėžio kolegija pertvarkyta į viešąją įstaigą Panevėžio kolegija ir patvirtintas naujas kolegijos Statutas.
Kolegijos vizija
Moderni, socialiai atsakinga, skatinanti studentų verslumą, palaikanti darnų ir tvarų vystymąsi aukštojo mokslo ir studijų institucija – regiono taikomojo mokslo centras.
Kolegijos misija
Vykdome mokslo žiniomis ir praktiniais gebėjimais grįstas aukštojo mokslo studijas, suteikiančias studentams šiuolaikines kompetencijas, turinčias pridėtinę vertę
sumanioje visuomenėje. Telkiame regiono potencialą mokymosi visą gyvenimą principo įgyvendinimui ir mokslo taikomosios veiklos plėtrai.
Veiklos tikslai
- vykdyti studijas, teikiančias asmeniui aukštąjį koleginį išsilavinimą ir aukštojo mokslo kvalifikaciją, tenkinančias Lietuvos valstybės, visuomenės ir ūkio reikmes, atitinkančias mokslo ir naujausių technologijų lygį;
- plėtoti regionui reikalingus taikomuosius mokslinius tyrimus, konsultuoti vietos valdžios ir ūkio subjektus;
- sudaryti sąlygas asmenų įgytoms žinioms ir gebėjimams tobulinti;
- ugdyti švietimui ir kultūrai imlią visuomenę, gebančią dirbti sparčios technologijų kaitos sąlygomis.
Vertybės
- Atsakomybė – kiekvienas atsakingas už asmeninius rezultatus, naudojamos informacijos konfidencialumą ir indėlį į bendrą kolegijos veiklą, atsižvelgdami į savo vidinių ir išorinių suinteresuotųjų šalių lūkesčius ir poreikius. Bendruomenė – už aktyvų dalyvavimą Lietuvos mokslo, socialinėje, kultūros plėtroje.
- Pagarba – tolerancija, pagarba kitam asmeniui bei intelektinei nuosavybei, orus bendradarbiavimas siekiant bendrų rezultatų.
- Sąžiningumas – bendraudami vadovaujamės tiesos sakymu, etišku elgesiu, garbingu elgesiu kitų asmenų atžvilgiu.
- Teisingumas – tiesos siekimas, objektyvumas, nepiktnaudžiavimas suteiktomis galiomis, bendras sutarimas dėl vertybinių prioritetų, kurių pagrindu realizuojami kolegijos tikslai.
- Bendruomeniškumas – skatiname kolegialumą ir tarpusavio supratimą, komandinį darbą ir draugiškos aplinkos puoselėjimą bendroje veikloje.
- Kūrybingumas – iniciatyvumas, tarp iššūkių įžvelgiant naujas galimybes kolegijos sėkmei kurti ir naujovėms įgyvendinti.