Erasmus+ mainai tarp Panevėžio ir Vloclaveko: abipusiai vizitai ir bendros iniciatyvos
Birželio pradžioje grupė Panevėžio kolegijos atstovų lankėsi partneriniame Vloclaveko valstybiniame taikomųjų mokslų universitete (Lenkija) pagal Erasmus+ mobilumo programą. Ši kelionė suteikė puikią progą iš arčiau susipažinti su universiteto akademine ir praktine veikla, užmegzti naujus profesinius ryšius, pasidalyti patirtimi bei aptarti galimas bendras iniciatyvas.
Vloclaveke svečiavosi Socialinių mokslų fakulteto lektoriai Reda Jonušauskienė, Lilija Kryževičienė, Sigitas Laurinavičius ir Sima Miškinytė, Taikomųjų tyrimų ir inovacijų centro vyresnysis inžinierius Kęstutis Lukoševičius, taip pat Studijų, karjeros ir užimtumo centro konsultantės Laima Astrauskienė ir Edita Kriukaitė.
Delegacija susitiko su universiteto rektoriumi prof. dr. Robert Musiałkiewicz bei tarptautinių ryšių koordinatorėmis Małgorzata Waśk ir Beata Jakubowska. Susitikimo metu universitetas pristatė studijų programas, buvo pasidalyta Erasmus+ patirtimis ir aptartos tolesnio bendradarbiavimo kryptys. Vizito metu kolegijos atstovai aplankė modernias auditorijas, specializuotas laboratorijas bei praktinio mokymo erdves. Didelį įspūdį paliko universiteto šaudykla, kurioje svečiai galėjo išbandyti savo taiklumą.
Reda, Lilija, Sigitas ir Sima susitiko su Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanu dr. Pawełu Sobierajski bei Pedagogikos katedros vedėja dr. Karolina Kaszlińska. Susitikimo metu buvo aptarti ikimokyklinio ugdymo pedagogų rengimo ypatumai, lygintos studijų programos, diskutuota apie pedagoginės praktikos organizavimą bei svarstytos konkrečios akademinio bendradarbiavimo galimybės. Dėstytojai taip pat apžiūrėjo fakulteto edukacines erdves – čia didelį dėmesį patraukė funkcionaliai įrengtos mokymo klasės, kuriose studentai dirba su šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis, skatinančiomis kūrybiškumą, aktyvų mokymąsi ir praktinį pasirengimą darbui su vaikais. Pastebėtas dėmesys įvairiems mokymosi stiliams ir technologijų integravimui į pedagoginį procesą atvėrė prasmingų refleksijų apie skirtingas švietimo sistemas ir jų stipriąsias puses.
Kęstutis turėjo profesinį susitikimą su Mechanikos katedros vedėju dr. Konradu Cichocki. Jo metu buvo pristatyta techninių matavimų ir robotikos įranga, naudojama studijų procese ir tyrimuose, taip pat išsamiai susipažinta su didelio tikslumo optine matavimo mašina, aptartas optinio matavimo tikslumas ir vaizdavimas.
Edita ir Laima susitiko su universiteto karjeros centro vadovu Przemysław Taranowski. Pokalbio metu diskutuota apie mažesniuose miestuose veikiančių aukštųjų mokyklų iššūkius ir pasidalyta darbo su studentais patirtimi karjeros konsultavimo klausimais.
Vizito pabaigoje kolegijos atstovai aplankė vieną gražiausių Lenkijos miestų – Torunę, žinomą kaip garsiojo astronomo Mikalojaus Koperniko gimtinę. Pažintis su istoriniu senamiesčiu ir svarbiais kultūros paveldo objektais suteikė vizitui prasmingą kultūrinį kontekstą ir užbaigė jį įkvepiančia patirtimi.
Netrukus Vloclaveko taikomųjų mokslų universiteto rektorius, prof. dr. Robert Musiałkiewicz, atvyko ir į Panevėžio kolegiją. Vizito metu jis susitiko su kolegijos administracija, kur vyko konstruktyvios diskusijos apie tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo kryptis. Be to, prof. dr. Musiałkiewicz turėjo galimybę susipažinti su Panevėžio kolegijos Taikomųjų tyrimų ir inovacijų centru, kur buvo pristatyti naujausi moksliniai projektai ir inovatyvios technologijos.
Šie vizitai ne tik praturtina profesinę ir asmeninę patirtį, bet ir tampa tvirtu pamatu tarptautiniam bendradarbiavimui, kuris yra itin svarbus šiuolaikinio aukštojo mokslo kokybei ir tarptautiškumui.