Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Informatikos inžinerijos specialistų žinios – jaunimui

2016-11-15

Sparčiai vystantis skaitmeninėms technologijoms Lietuvoje jau trūksta IT specialistų ir prognozuojama, kad poreikis sparčiai augs. Tačiau jaunimas klaidingai sieja informatikos inžinieriaus darbą tik su programavimu. Manydami, kad toks darbas neįdomus, o studijos sudėtingos, abiturientai renkasi kitas studijų programas, kasmet palikdami neužimtų IT krypties valstybės finansuojamų vietų.
Panevėžio kolegija, siekdama informuoti jaunimą apie informatikos studijų įdomiąją pusę ir specialistų karjeros galimybes, vykdė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis finansuojamą projektą „INFOspec‘as: informatikos inžinerijos specialistų žinių perdavimas jaunimui“. Projekto renginiai buvo orientuoti į dialogą tarp Panevėžio miesto įmonių, vykdančių veiklą IT srityje, Panevėžio kolegijos ir  Panevėžio miesto ir rajono gimnazijų moksleivių.
Projektas startavo šūkiu „Informatikos pamoka gali būti kitokia!“. Kolegijos dėstytojai, absolventai vedė pamokas gimnazijų klasėse ir kolegijos kabinetuose. Dėstytojų vadovaujami moksleiviai bandė įsilaužti į serverį, ieškojo duomenų bazėje paslėpto rakto, nagrinėjo dirbtinio intelekto galimybes, bandė įsitikinti, kad matematika yra įdomi.
Antrasis projekto renginys – jaunimo informacinių gebėjimų konkursas – sulaukė didelio susidomėjimo: organizatoriams teko paskubomis išlaisvinti dar vieną kompiuterizuotą kabinetą, kad sutilptų visi 56 dalyviai iš Panevėžio miesto gimnazijų  (Juozo Miltinio, Vytauto Žemkalnio, „Minties“,  5-osios gimnazijos), Panevėžio rajono Velžio gimnazijos, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos. Padėkos raštai ir prizai buvo įteikti dešimčiai geriausiai užduotis atlikusių moksleivių, o komandine pirmąja vieta džiaugėsi Panevėžio rajono Velžio gimnazijos komanda. Antri liko Vytauto Žemkalnio gimnazijos atstovai, trečioji vieta atiteko Panevėžio 5-osios gimnazijos antrajai komandai. Profesinio rengimo įstaigų tarpe nugalėjo Panevėžio profesinio rengimo centro komanda.
Lapkričio 4 dieną Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto dėstytojai, studentai, Panevėžio miesto ir rajonų gimnazijų bei profesinio mokymo įstaigų mokytojai vyko į LITEXPO parodos „Išmani Lietuva“ interaktyvius renginius. Parodoje projekto dalyviai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su išmaniųjų produktų nauda ir svarba kasdieniniame gyvenime.
Projekto veiklas vainikavo lapkričio 10 d. Panevėžio kolegijoje įvykusi teorinė-praktinė konferencija „Informatikos inžinerijos specialistų rengimas: dabartis ir perspektyvos“. Konferencijoje dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų informatikos mokytojai, ugdymo karjerai specialistai, Panevėžio kolegijos dėstytojai, IT specialistai, kolegijos socialiniai partneriai, darbdaviai. Konferencijoje buvo pristatyti pranešimai apie darbo rinkos ypatumus ir kaitą,  informacinių technologijų specialisto vaidmenį  Lietuvos Respublikos sveikatos sektoriuje, IT ugdymo pasiekimus  ir silpnąsias vietas bendrojo ugdymo mokyklose, ugdymo karjerai integravimą į pamokų ir neformaliojo švietimo turinį. Kolegijos specialistai pateikė informaciją apie 2016 m.  priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus ir 2017-2018 m. priėmimo naujoves, o kolegijos dėstytojų grupė pristatė tyrimo „Studentų pasirengimo ir motyvacijos informatikos inžinerijos krypties studijoms“ rezultatus.
Dalyviai džiaugėsi galimybe dalyvauti projekto veiklose ir išreiškė viltį, kad informatinio mąstymo konkursas ir teorinė-praktinė konferencija taps tradiciniais Panevėžio kolegijos renginiais, kuriuose susitiks informatikos mokytojai, informatikos inžinerijos studijų dėstytojai ir miesto jaunimas bei specialistų laukiantys darbdaviai.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE