Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Panevėžio kolegija kartu su krepšinio klubu „Lietkabelis“ dalyvauja socialiniame projekte „One Team”

2018-01-12

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pradėjo įgyvendinti Eurolygos inicijuotą projektą „One Team“. Šio socialinio projekto pagrindinis tikslas – socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių integravimas ir ugdymas pasitelkiant krepšinį. Vykdant programą ne tik žaidžiamas krepšinis, įvairūs sporiniai žaidimai, bet ir diskutuojama jaunimui aktualiomis temomis.

„One Team“ ambasadoriai – „Lietkabelio“ treneris Gintaras Kadžiulis ir įžaidėjas Lorenzo Williamsas. Projekto dalyviai – Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai, projekto partneris – Panevėžio kolegija.

Pirmą susitikimą pradėjo „Lietkabelio“ sporto direktorius Rokas Mickevicius. Jis papasakojo apie jau ne vienerius metus sėkmingai Eurolygoje vykdomą socialinį projektą, prie kurio prisijungė ir „Lietkabelis“. Direktorius tarė padėkos žodį susirinkusiems dalyviams ir partneriams – Panevėžio kolegijos studentams – savanoriams.

Visiems susipažinus, aptarta pirmo susitikimo tema – „Komunikacija ir komunikacinių įgūdžių ugdymas“. Vaikai buvo supažindinti su komunikacijos ir sklandaus bendravimo svarba kiekvieno žmogaus gyvenime. Buvo atliekamos nuotaikingos praktinės užduotys, kurios parodė, kad dažnai komunikacija būna nesėkminga ir dėl to gali kilti daug nesusipratimų. Vaikai buvo mokomi atkreipti dėmesį bendraujant ne tik į žodžius, bet ir kokią reikšmę bendravime turi kūno kalba.

Apie komunikacijos svarbą ir ypatumus krepšinio aikštelėje papasakojo G.Kadžiulis. Treneris pastebėjo, kad krepšinio aikštelėje su žaidėjais jis bendrauja angliškai, nes ši kalba paprastesnė ir žodžiai yra sudaryti iš mažiau skiemenų, o tai yra itin patogu, norint kiek įmanoma greičiau perduoti informaciją. Taip pat G. Kadžiulis pasakojo, jog yra labai svarbu su žaidėjais palaikyti glaudų emocinį ryšį, tačiau žaidėjams esant aikštelėje, sentimentų negali būti. Pasibaigus rungtynėms arba treniruotei ir žaidėjams nulipus nuo parketo, prasideda vėl artimas ir draugiškas bendravimas su treneriu.

Po pokalbio su treneriu, vaikai buvo pakviesti pasivaržyti ir pažaisti krepšinio aikštelėje. Susiskirstę komandomis vaikai rungėsi atlikdami įvairias estafetes. Ir žinoma, vaikai taip pat turėjo galimybę pažaisti krepšinį su „Lietkabelio“ treneriu ir žaidėjais L.Williamsu bei Luku Aukštikalniu.

„Lietkabelio“ ir Eurolygos įgyvendinamas projektas „One Team“ tęsis du mėnesius: iš viso bus suorganizuoti aštuoni projekto dalyvių susitikimai. Planuojama, kad iš viso projekte dalyvaus apie 30 Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtinių. Eurolygos inicijuotame ir visų Eurolygos bei Europos taurės klubų vykdomame projekte iš viso jau dalyvavo per 14 000 žmonių iš 40 šalių.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE