Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Interviu ciklas „Panevėžio kolegijos veidai“. Dėstytoja Dr. Rasa Glinskienė: „Dėstytojas turi būti lyg bendrakeleivis studentams“.

2018-03-26

Kokios aplinkybės nulėmė tai, kad tapote dėstytoja? Kuo sužavėjo ši profesija?

Kiekviename gyvenimo etape turėdavau žmonių, kurie mane motyvuodavo, palaikydavo, įkvėpdavo naujoms veikloms. Dar studijuodama magistrantūros studijose gavau pasiūlymą dėstyti KTU Panevėžio fakultete. Ten, kur vos prieš dvejus metus buvau baigusi bakalauro studijas. Įgijusi magistro kvalifikaciją, studijas tęsiau doktorantūroje. Apgynus daktaro disertaciją likau dirbti Panevėžyje. Taip dėstytojavimas tapo neatsiejama gyvenimo ir darbo dalimi. Būti dėstytoju – visada būti jaunam.

Kaip manote, koks turėtų būti geras dėstytojas?

Kūrybiškas, inovatyvus, bendraujantis, gebantis ne tik duoti, bet ir gauti, mokytis iš studentų. Dėstytojas turi būti lyg bendrakeleivis studentams. Be to, šiandien nepakanka būti vien geru pedagogu, savo dalyko žinovu, reikia domėtis kur kas platesniu kontekstu, skirtingų disciplinų, studijų krypčių sąsajomis.

Ką laikote geru, pavyzdingu studentu?

Geras studentas yra aktyvus, ieškantis, drąsus, bet mandagus ir, žinoma, studijuojantis, o ne tik studentaujantis.

Kokiais būdais stengiatės sudominti savo studentus paskaitų metu?

Pastaruoju metu labai dažnai į paskaitas kviečiuosi verslininkus, įvairių sričių specialistus -profesionalus, su studentais lankomės įvairiose įmonėse, organizacijose. Diskusijoms stengiuosi pateikti realias, aktualias situacijas.

Gal prisimenate kokį linksmą nutikimą iš kolegijos gyvenimo?

Kolegijoje linksmų nutikimų pasitaiko neretai, todėl vieno konkretaus dabar išskirti negalėčiau.

Papasakokite trumpai apie save, savo laisvalaikį.

Esu linksmas, paprastas, nuoširdus žmogus. Natūralu, jog didžiąją savo laiko dalį skiriu veikloms, susijusiomis su kasdieniniu savo darbu: skaitau, bendrauju, ieškau, tobulinuosi, analizuoju. Laisvalaikiu daug dėmesio ir laiko stengiuosi skirti šeimai, namams.

Ko palinkėtumėte studentams, ieškantiems savo kelio į sėkmę?

Mieli studentai, kelias į sėkmę grįstas nuoširdžiu darbu, atkaklumu, ryžtu, pasitikėjimu savimi, optimizmu ir tikėjimu tuo, ką darai.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE