Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Interviu ciklas „Panevėžio kolegijos veidai“. Dėstytojas dr. Donatas Aviža: „Žmonių ugdymas yra labai prasminga veikla“

2018-04-04

Kokios aplinkybės nulėmė tai, kad tapote dėstytoju? Kuo sužavėjo ši profesija?
Savo akademinę karjerą pradėjau nuo statybos inžinerijos bakalauro studijų Panevėžyje, vėliau teko studijuoti magistrantūroje ir doktorantūroje Vilniuje. Labai myliu Panevėžio miestą ir jo žmones, todėl likau jame dirbti. Po 10 metų praktikos, dirbant ypatingų pastatų konstrukcinės dalies vadovu, gavau pasiūlymą dirbti dėstytoju. Manau, kad žmonių ugdymas yra labai prasminga veikla, todėl šį darbą dirbu iki šiol. Darbas su jaunimu mane įkvepia ir motyvuoja toliau tobulėti.

Kaip manote, koks turėtų būti geras dėstytojas?
Kūrybingas, turintis ne tik profesinių bet ir didaktinių kompetencijų. Sugebantis bendrauti ir dalintis patirtimi. Atitinkantis laikmečio reikalavimus ir besidomintis naujovėmis.

Ką laikote geru, pavyzdingu studentu?
Geras studentas yra aktyvus paskaitų dalyvis, kuris savarankiškai ir laiku atlieka užduotis, moka dirbti komandoje ir kurio mokymosi akiratis apima platesnį nei akademiniai reikalavimai pažinimo lauką.

Kokiais būdais stengiatės sudominti savo studentus paskaitų metu?
Manau, kad šiuo metu vykstant ketvirtajai pramonės revoliucijai, labai svarbu studentus supažindinti su šiuolaikinėmis statybų technologijomis, skaitmeninės statybos plėtra. Paskaitų metu studentai mokosi dirbti su pastato informacinio modeliavimo programomis: REVIT, ROBOT ir pan. Tai yra ateities dalykai, apie kuriuos jau šiandien reikia pradėti kalbėti ir toliau mokytis.

Gal prisimenate kokį linksmą nutikimą iš kolegijos gyvenimo?
Likus 3 dienoms iki skrydžio sužinojau, kad esu siunčiamas į Ispaniją dėstymo vizitui. Skrydis buvo per Frankfurtą. Oro uoste reikėjo laukti 5 val. iki jungiamojo skrydžio, todėl teko paruošti prezentaciją tiesiog oro uoste. Ir pavyko suspėti. Kaip sakoma: du zuikius nušoviau vienu metu.

Papasakokite trumpai apie save, savo laisvalaikį.
Labai patinka kelionės ir geras kinas. Jei turiu galimybę, stengiuosi kelis kartus per metus išvykti iš Lietuvos. Kelionių metu pasisemiu naujų idėjų, geros nuotaikos ir vitamino ,,D“. Bet visada vėl norisi grįžti namo…

Ko palinkėtumėte studentams, ieškantiems savo kelio į sėkmę?
Niekada nesakyk niekada!

Galimi darbdaviai: