Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Mokslo festivalis erdvėlaivis žemė 2018

2018-09-26

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” – kasmetinis renginys, jau penkioliktą kartą pakvietęs geriausius Lietuvos mokslininkus, tyrėjus dalintis savo patirtimi bei naujausiomis žiniomis. Festivalis vienas didžiausiu mokslo populiarinimo renginių šalyje, pasklidęs po daugiau nei dešimt miestų bei rajonų. Šiemet antrąją rugsėjo savaitę mokslo ir technologijų mėgėjai, mokiniai visoje Lietuvoje buvo kviečiami į susitikimus su Lietuvos ir užsienio mokslininkais, inovatoriais, verslininkais.

Panevėžio kolegija organizavo dešimt mokslo populiarinimo renginių. Aktyviausiai savo žiniomis dalijosi Biomedicinos mokslų fakulteto lektoriai.

Dėstytoja dr. L. Gukauskienė skaitė tris paskaitas: „Minties“ gimnazijos mokinius pakvietė pasigilinti į žmogaus nervus ir nervines ląsteles, taip pat vedė užsiėmimą apie vėžinių susirgimų pasekmes. Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos mokiniams moksliniais tyrimais dr. L. Gukauskienė apibendrino, kokią įtaką sveikatai daro sveika mitybą.

Lektorė R. Palinauskienė mokinius supažindino su žarnyno kirmeliniais susirgimais ir davė rekomendacijas kaip šių susirgimų išvengti.

Studijų programos „Burnos higiena“ lektorė R. Adomaitienė „Aušros“ progimnazijos trečiokams patarė kaip prižiūrėti sveikus dantis, mokė taisyklingai valytis dantis.

Studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ lektorė A. Butkuvienė festivalio metu skaitė net kelias paskaitas aktualiomis temomis. „Minties“ gimnazijos mokiniai klausėsi paskaitos apie vakcinų sudėties ir kokybės kaitą pritaikant naujus mokslo pasiekimus ir infekcines ligas, nuo kurių būtina skiepytis. Dar viena 5-osios gimnazijos gimnazistų grupė buvo sužavėta paskaita „Kur dingo neandertalietis?“, kurioje aptartas naujausių genetikos pasiekimų pritaikymas įvairiose medicinos, antropologijos mokslų srityse. Labai aktuali tema – „Jaunatviniai spuogai – ne tik paauglių problema“ taip pat sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus. Paskaitos klausėsi „Vilties“ progimnazijos septintos klasės mokiniai.

 Lektorės V. Elijošaitienės paskaita „Žmogaus smegenys – neįtikėtinai įdomios“ „Aušros“ progimnazijos mokinius nukėlė į stebuklingą smegenų struktūros pažinimo procesą.

 Socialinių mokslų fakulteto studijų programos „Buhalterinė apskaita“ komiteto pirmininkė Ana Samuilova mokinius mokė verslumo, pristatė užsiėmimus kolegijos imitacinėje bendrovėje „Suvenyras“, mokė rašyti prašymą dėl priėmimo į darbą, supažindino, kaip atidžiai prieš pasirašant reikia perskaityti darbo sutartį.

 Ačiū visiems dėstytojams, studentams, kurie prisideda prie mokslo žinių populiarinimo, dalijasi savo patirtimi bei įkvepia mokinius klausti, domėtis, ieškoti ir rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Iki naujų susitikimų kitais metais festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2019“!

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE