Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

[:lt]Lapkričio 22 d. vyks konferencija „Iš Panevėžio praeities: MIŠKO BROLIAI“[:]

2018-11-19

[:lt]Panevėžio kraštotyros muziejus kartu su Panevėžio kolegija ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru organizuoja konferenciją „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“, kuri įvyks 2018 m. lapkričio 22 d. 10 val. Panevėžio kolegijos aktų salėje (Klaipėdos g. 3, II aukštas).

Kraštotyros muziejus nuo 1998 m. kasmet rengia konferencijas „Iš Panevėžio praeities“. Jose pristatomi naujausių istorinių tyrimų rezultatai, supažindinama su regione vykusiais istoriniais įvykiais, procesais bei novatoriškomis praeities interpretacijomis. Konferencijoms pranešimus rengia muziejininkai, įvairių Lietuvos mokslo, švietimo, kultūros įstaigų darbuotojai, miesto šviesuomenė. Nuo 2004 m. konferencijų medžiaga publikuojama atskirais leidiniais ir skelbiama Skaitmeninėje Panevėžio istorijos bibliotekoje.

Konferencija „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ yra jau 20-oji. Jubiliejiniams metams pasirinkta partizaninio karo tema pastaraisiais metais visuomenėje yra aktuali ir reikšminga. Konferencijos uždavinys – plačiau ir giliau supažindinti visuomenę su istoriniais įvykiais, sąlygojusiais partizaninį judėjimą, prisiminti pamirštus mūsų regiono herojus, skirti dėmesio partizanų spaudai, meninei kūrybai, taip pat iš naujo aktualizuoti partizaninį karą ir įamžinti jo dalyvius ir įvykius.

Konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro, Kėdainių krašto muziejaus, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus, Biržų krašto muziejaus „Sėla“. Pranešimus skaitys lektoriai iš Latvijos (Daugpilio istorijos ir meno muziejaus) ir Lenkijos (Suvalkų krašto muziejus).

Muziejaus rengiamos konferencijos domina regiono istorijos mylėtojus, jų profesionalumą gerai vertina Lietuvos istorijos institutas.

 [:]

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE