Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Ispanijos Karalystės studentai Panevėžio kolegijoje tobulino savo profesines žinias

2019-05-20

2019 m. gegužės 2-15 dienomis Panevėžio kolegijoje, pagal Erasmus+ programą, lankėsi 8 studentai ir 6 dėstytojai iš Santandero mieste (Ispanijos Karalystė, Kantabrijos regionas) veikiančio privataus profesinio mokymo centro „Decroly“.

Dvi savaites trukusių intensyvių mokymų metu studentai, klausydamiesi Panevėžio kolegijos dėstytojų pranešimų ir paskaitų,  įgijo tarptautinės patirties bei praktinių įgūdžių.

Pirmąją vizito dieną svečiai susipažino su Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centro laboratorijomis bei dalyvavo ekskursijoje po Panevėžio miestą. Antrąją vizito dieną prasidėjo intensyvus mokymosi kursas.

Socialinių mokslų fakultete studentai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose imitacinėje bendrovėje „Suvenyras“. Buhalterinės apskaitos studijų programos dėstytojai Ana Samuilova ir Česlovas Bartkus pateikė studentams užduotį: sukurti reklamą imitacinei bendrovei „Suvenyras“. Studentai suskirstyti į dvi grupes kūrė reklamas moteriškiems drabužiams ir  reklamavo greitą maistą.

Viena diena buvo skirta vizitui Panevėžio darbo rinkos mokymo cente. Studentai susipažino su įmonės vadovu ir kitais darbuotojais. Buvo aprodytos mokymo klasės bei įrangą: konditerijos klasėje išbandyta papuošimų gamybą, siuvėjų klasėje stebėtas mokinių darbas, floristikos kabinete pamatyta kaip vyksta puokščių gamyba. Labiausiai studentams iš Ispanijos karalystės patiko kartodromas, jame ne tik  galėjo pamatyti kaip praktiškai vyksta vairuotojų mokymai įvairiomis oro sąlygomis, bet ir praktiškai išbandyti važiavimą šlapia danga.

Socialinių mokslų fakultete besimokantiems studentams neišdildomą įspūdį paliko dr. Dianos Lipinskienės paskaita „Self – leadership and its development“. Studentai analizavo ir diskutavo, kokios yra lyderio savybės, kuo skiriasi vadovas ir lyderis. Jiems buvo pateikta gausybė pavyzdžių, įdomios medžiagos šia tema.

Technologijos mokslų fakultete vyko paskaitos keturiems IT srities studentams. Jiems buvo pristatyta Panevėžio kolegijos Informacinių technologijų centro darbuotojų darbo specifika bei turima bazė. Toliau studentams vyko užsiėmimai Technologijos mokslų fakulteto CISCO akademijoje, kuriuos vedė dėstytojas Gediminas Bačkys. Užsiėmimų metu studentai programavo, laikė testą, kurio metu buvo įvertintas jų turimas IT  žinių – gebėjimo dirbti su technine ir programine įranga lygmuo. Studentams buvo sudaryta galimybė ir toliau nuotoliniu būdu jungtis prie sistemos ir laikyti testus, o išlaikius finalinį testą studentams bus suteiktas CISCO akademijos sertifikatas. Praktinių užsiėmimų metu  studentai kartu su dėstytoja dr. Jurgita Lieponiene kūrė internetinę aplikaciją, taikant ORACLE APEX įrankį. O su dėstytojų Audriumi Valinsku vykdė imitacinį įsilaužimą į demonstracinę svetainę perimdami administratoriaus prisijungimo duomenis. Imitacinio įsilaužimo tikslas – padėti suprasti studentams, kaip svarbu yra apsaugoti sistemas.

Panevėžio kolegijos direktorius ir administracija susitiko su „Decroly“ vadovais ir dėstytojais Susitikimo metu buvo kalbama apie idėją, kuri užtikrintų tolimesnę institucijų bendradarbiavimo plėtrą. Panevėžio kolegija siūlo parengti vienerių metų 60 kreditų studijų programą, skirtą 5 lygio aukštojo mokslo profesinio mokymo absolventams, baigusiems mokslus Ispanijos karalystėje. Pagal šią programą „Decroly“ studentai, baigę studijas Ispanijoje ir papildomai metus studijuodami Panevėžio kolegijoje, galėtų įgyti profesinio bakalauro diplomą.

Svečiai kiekvieną dieną po paskaitų turėjo progą susipažinti su Lietuvos kultūra apsilankydami Vilniaus senamiestyje, Trakuose, Anykščiuose, Krekenavos regioniniame parke.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE