Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Statybos studijos įkvėpė imtis nuosavo verslo

2019-07-29

Ypatingas dėmesys studijų metu Panevėžio kolegijoje skiriamas studentų verslumui ugdyti. Visi, studijuojantys Panevėžio kolegijoje, turi galimybę susipažinti su verslumo pagrindais, praktiškai išbandyti savo gebėjimus verslo imitacinėse bendrovėse, o gabiausiems yra sudarytos sąlygos kolegijos verslo centre kurti startuolių įmones ir vykdyti verslą.

Septynioliktoji Panevėžio kolegijos absolventų laida išsiskyrė versliais studentais, kurie studijų laikotarpiu aktyviai dalyvavo verslumo projektuose ir renginiuose. Vieni aktyviausi studijų programos Statyba absolventai Vaidotas ir Vytautas Dagiai.

Broliai gali didžiuotis tapę net kelių didelių konkursų prizininkai: Panevėžio kolegijos verslo idėjų konkurso „Pagauk verslo idėją“ 1 vietos laimėtojai, studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymo konkurso „In Corpore“ 2 vietos laimėtojai, „LINPRA“ projekto „ATVERK-2“ studentų idėjų konkurso 3 vietos laimėtojai.

Prizinę vietą konkurse laimėjusi verslo idėja gimė bendradarbiaujant su UAB „Baltic Vairas“, kuri šiandien yra didžiausia dviračių ir e-dviračių gamintoja Šiaurės Europoje. Gamybos proceso metu įmonėje iškyla atliekinių žaliavų panaudojimo problema. Šiandieninėje pramonėje ryškėja nestandartinių geometrinių formų gaminių pasiūla, todėl siūloma idėja – moduliniai kubai, kurie konstruojami iš gamybos atliekų ir brokuotų dviračių detalių. Šie moduliniai kubai tinka projektuojant lauko baldus, žaidimų aikšteles vaikams, sodo įrenginius, darbastalius ir pan. Kubų panaudojimo spektras labai platus.

Studentai ne tik tapo konkursų laimėtojai, bet studijų metu įkūrė Mažąją Bendriją „BENDerSTA“ ir pagal Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai programą „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritis „Parama jaunų žmonių verslui kaimo vietovėse pradėti“ užpildyta paraiška paramai verslo pradžiai. Studentų įkurta mažoji bendrija planuoja vykdyti armatūros lankstymo, armatūros karkasų gamybos bei visų rūšių pamatų įrengimo darbus.

Už  puikius rezultatus, statybos studijų programos absolventai diplomų įteikimo šventės metu, buvo apdovanoti Panevėžio tarybos pirmininko, Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidento, AB „Lietkabelis“ generalinio direktoriaus Sigito Gailiūno įsteigtu piniginiu prizu.

Kalbėdami apie Statybos studijas Panevėžio kolegijoje broliai teigia pasirinkę jas todėl, kad norėjosi ne tik įgyti praktinių įgūdžių, bet galvojo ir apie ateities karjeros perspektyvas. „Praktikos studijų metu tikrai pakako, nesunkiai susidarėme vaizdą, kaip iš tiesų atrodo statybų specialisto darbas ir kokių iššūkių galime tikėtis. Visas studijų procesas išdėstytas taip, kad tobulėtum ne tik profesinėje srityje, bet ir visapusiškai. Dalyvaudami konkursuose išmokome ir verslo planą parašyti, ir marketingo strategiją sukurti, o šie įgūdžiai reikalingi imantis įvairiausių darbų. Kita vertus, visiems reikia namų ir žmonių, kurie tuos namus pastatytų,“ – apie studijas Panevėžio kolegijoje pasakojo Vaidotas ir Vytautas Dagiai.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE