Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Būsimieji burnos higienistai varžėsi konkurse

2019-12-18

Panevėžio kolegijos trečio kurso burnos higienos studijų programos studentai dalyvavo profesinio meistriškumo konkurse, kuris vyko Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centro Burnos priežiūros laboratorijoje. Net penkios studentų komandos rodė savo įgūdžius ir žinias, kurias įgijo studijuodamos Panevėžio kolegijoje. Studentus konkurso pradžioje sveikino Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotoja dr. Daiva Beržinskienė Juozainienė, Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakulteto dekenė Ingrida Kupčiūnaitė. Jos palinkėjo studentams kuo didžiausios sėkmės ir priminė, kad tai mažas išbandymas prieš pavasarį vyksiantį kvalifikacinį egzaminą.

Konkurso metu studentai linksmai pristatė savo komandas, dėdami dėlionę atliko komandinę užduotį, nors ne visiems ją pavyko teisingai sudėti. Kita užduotimi dalyviai demonstravo bendravimo įgūdžius, ir šiais metais tai reikėjo atlikti anglų kalba. Vėliau prasidėjo specialybinės rungtys – asmeninių apsaugos priemonių panaudojimas, instrumentų ruošimas darbui, periodontinių instrumentų naudojimo demonstravimas. Šiame konkurse burnos higienos studentai atliko ir naują užduotį, susijusią su jų kompetencija – turėjo nuimti dantų atspaudus. Ir nors daug kartų praktiniuose užsiėmimuose bandė tai atlikti, ne visos komandos sėkmingai atliko šią užduotį. Būsimiesiems burnos higienistams teko spręsti užduotį, susijusią su klinikine situacija, t.y. pagal nurodytus nusiskundimus ir požymius atpažinti ligą, sudaryti burnos priežiūros planą bei parinkti asmenines burnos priežiūros priemones. Visos komandos šią užduotį puikiai išsprendė.
Studentus vertinio Panevėžio kolegijos lektorių ir studentų sudaryta komisija. Komisijai vadovavo lektorė, burnos higienistė Rima Adomaitienė. Komandos kovėsi taškas į tašką ir komisijai teko nelengva užduotis išrinkti nugalėtojus.
Pirmąją vietą užėmė Aistė Rutkauskaitė, Gražina Bezienė ir Aurelija Liužinaitė. Antrosios vietos nugalėtojos – Austėja Petrauskaitė, Karolina Banytė ir Kamilė Ražanauskaitė. Trečioji vieta ateiteko Ievai Jakubonytei, Laurai Laurikėnaitei ir Paulinai Rulytei.
Konkurso nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais – burnos priežiūros priemonių pavyzdžiais ir rinkiniais, atšvaitais, puodeliais. Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams Panevėžio kolegijai, TePe, ApaCare, Listerine, GSC Lietuva, kurie nudžiugino renginio dalyvius savo dovanomis.
Šis konkursas subūrė studentus ir dėstytojus, leido pamatyti rezultatus, kuriuos kartu su dėstytojais būsimieji burnos higienistai pasiekė studijų metais. Džiaugiamės studentų noru įgyti daugiau žinių ir jas taikyti praktiškai. Iki studijų baigimo liko visai nedaug – vos keli mėnesiai, per kuriuos teks parašyti baigiamąjį darbą, jį apsiginti ir išlaikyti kvalifikacinį egzaminą. Linkime kuo geriausios sėkmės studijose ir asmeniniame gyvenime.
Jaukių artėjančių švenčių!
Rima Adomaitienė
Lektorė

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE