Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Modernus 3D spausdintuvas ir trimačio modeliavimo programos Panevėžio kolegijos studentams atveria naujas galimybes

2020-05-19

Inovacijų bendrovė „IN RE“ Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakultetui padovanojo modernų 3D spausdintuvą „STRATASYS Elite 3D“. Ši socialinių partnerių dovana leis Technologijos mokslų fakulteto dėstytojams studentus dar aktyviau įtraukti į savarankišką praktinį darbą.

„Ne tik džiaugiamės naudinga dovana, bet ir dėkojame, kad įmonė pasirūpino visomis spausdinimo ir įrenginio priežiūros medžiagomis. Tai leis spausdintuvą iš karto naudoti studijų procese. Baigiamųjų kursų studentai galės pristatyti ne tik diplominius projektus ir jų brėžinius, bet ir realius, veikiančius įrenginius ar maketus. Ateityje spausdintuvas pasitarnaus ir rengiant studentų kūrybines dirbtuves”, – sako Technologijos mokslų fakulteto dekanė dr. Jurgita Lieponienė.

Vilniuje veikianti bendrovė „IN RE“ diegia šiuolaikines informacines technologijas ir jas praktiškai pritaiko skaitmenizuoto projektavimo, automatizuotos gamybos paruošimo ir technologijų procesų valdymo srityse, kuriant ir aptarnaujant inžinierinės pramonės, statybos ir infrastruktūros objektus.

„Mes aktyviai bendradarbiaujame su Panevėžio miestu, nes tai vienas stipriausių technologinės pramonės centrų Lietuvoje. Mūsų ryšiai su Panevėžio miesto ir rajono gamybos ir projektavimo įmonėmis turi ilga istoriją ir jau senai peraugo tik verslo interesų ribas. Daug metų palaikome draugiškus santykius ir aktyviai bendradarbiaujame su Panevėžio pramoninkų asociacija ir jos nariais, o dabar norime paskatinti ir šio miesto švietimo instituciją“, – sako dr. Vladimir Popov, „IN RE“ direktorius.

Anot jo, „galimybė savarankiškai dirbti mūsų dovanotu 3D spausdintuvu tiek dabartiniams, tiek ir būsimiems studentams didins motyvaciją viską daryti kuo geriau. Dirbdami su moderniu 3D spausdintuvu, studentai gali įgyti tokios patirties, kuri tikrai pravers darbo rinkoje“. Šį balandį Panevėžio kolegija įsigijo 60 akademinių licencijų paketą pasaulyje pirmaujančios trimačio modeliavimo, inžinerinės analizės ir imitavimo (simuliavimo) bei gamybos paruošimo programinės įrangos SOLIDWORKS. Šio konkretaus sandorio išskirtinumas yra tas, kad kartu su SOLIDWORKS EDUCATION paketu kolegija įgijo teisę naudotis 60 spausdintinėms plokštėms projektuoti skirto priedo SOLIDWORKS PCB licencijų.

„Studentams suteikdama gaminio 3D projektavimo ir su juo paruošimu gamybai susijusių visų inžinerinių procesų atlikimo galimybes, Panevėžio kolegija stoja į vieną gretą su kitų didžiųjų Lietuvos miestų kolegijomis. Kita vertus, jei atsižvelgsime į studentų kiekį, Panevėžio kolegija suteikia geresnes galimybes naudotis šia programine įranga, kadangi jos turi daugiau ir įvairesnės, nei kitos kolegijos“, – pastebi dr. V. Popov.

Iki šiol nė viena kolegija nesinaudojo SOLIDWORKS PCB programine įranga, kuri skirta spausdintinėms plokštėms projektuoti.

Gegužę „IN RE” specialistai kolegijos dėstytojams surengė nuotolinius mokymus, kaip naudotis SOLIDWORKS, SOLIDWORKS CAM, SOLIDWORKS PCB ir Electrical bei SOLIDWORKS Simulation programų paketais ir kaip jas įdiegti į studijų procesą.

IN RE” yra „Dassault Systemes SOLIDWORKS Corporation“ įgaliotas techninio palaikymo ir mokymo centras Lietuvoje. „SOLIDWORKS Corporation“ įkurta 1993 m. JAV, nuo 1997 m. ją valdo Prancūzijos koncernas
„Dassault Systèmes“. Nuo 1981 m. veikiantis „Dassault Systèmes“ per daugelį įsigijimų yra tapęs vienu pagrindinių 3D modeliavimo, 3D simuliacijų ir produkto gyvavimo ciklo (PLM) programinės įrangos tiekėjų pasaulyje.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE