Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Tikslines stipendijas gaunantys studijų programos Elektromechanika studentai profesinėse praktikose stiprina ryšius su verslo bendruomene

2022-05-20

Didelį inžinierių poreikį, pasak darbdavių, lemia greitėjantis gyvenimo tempas, atsirandančios naujos veiklos sferos. Taip pat įtaką daro vykstanti ketvirtoji pramonės revoliucija, skatinanti įvairių procesų automatizaciją, robotizaciją bei skaitmenizaciją. Inžinieriaus specialybė viena tų, kurios paklausa, vystantis pramonei ir technologijoms, auga ir nežada atslūgti.

Todėl 2020–2021 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansavo tikslines 200 eurų dydžio stipendijas 260 studentų, pasirinkusių plėtrai aktualias studijas informatikos, matematikos ir inžinerijos srityse 10-tyje aukštojo mokslo įstaigų Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Stipendijos mokamos, įstojusiems į valstybės finansuojamą vietą, visą bakalaurinių studijų laikotarpį – 3 metus, taip siekiant studentus motyvuoti nenutraukti studijų ir sieti tolesnę savo karjerą su tais miestais, kuriuose studijuojama.

Tikslines stipendijas gaunantys studentai užmezga ryšius su verslo bendruomene atlikdami profesines praktikas, rengdami verslo įmonių problematiką atliepiančius kursinius darbus ir baigiamuosius projektus. Trys, tikslines stipendijas gaunantys studijų programos Elektromechanika studentai šiuo metu atlieka CNC praktiką „Finn-Power OY“ filiale, UAB „Panevėžio fonas“ ir VšĮ „Panevėžio mechatronikos centras“. Praktikos metu studentai tobulina darbo su kompiuterinio valdymo staklėmis gebėjimus, įgytas teorines ir profesines žinias taiko įmonių gamybinėms problemoms spręsti, susipažįsta su technologinio proceso organizavimo ir ruošimo metodikomis.

Tikimasi, kad šias studijas baigę absolventai sėkmingai įsilies į darbo rinką. Ši finansinė paskata jaunuoliams padės susikurti tvirtesnį pamatą, o verslo įmonės sulauks taip trūkstamų specialistų.

 

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE