Studentų priėmimas: tel. 8 607 96 156

GEGUŽĖS 12-OJI – TARPTAUTINĖ SLAUGYTOJŲ DIENA

2023-05-12

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę -Tarptautinę slaugytojų dieną. Ji švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu per anglų medicinos sesers Florens Naitingeil (1820 – 1910) gimimo dieną, kuri laikoma šiuolaikinės slaugytojo profesijos pradininke. Ji išplėtė slaugos sistemą į Anglijos didmiesčių lūšnynus,  pirmoji steigė medicinos seserų rengimo mokyklas ir įvedė pažangius slaugymo metodus.

Slauga yra viena seniausių profesijų žmonijos istorijoje. Tai amžina profesija ir, be abejo, kiekviename laikmetyje skiriasi. Šiuo metu į slaugą diegiamos informacinės technologijos, moderni medicinos ir slaugos įranga. Jai valdyti būtinas informacinių technologijų išmanymas, tad ir šiuolaikiniai slaugytojai jau kitokie: valdantys medijų įrankius, mokantys juos priraikyti įvairiose srityse. Nepaisant laikmečio išlieka pagrindinė vertybė – pagalba žmogui.

Šiandien slaugytojas – tai žmogus, kuris yra arti gimstančių, sergančių ir mirštančių, kuriam pacientas patiki savo skausmą, kančią ir neviltį, iš kurio tikisi sulaukti paramos ir pagalbos. Kad būtum geras slaugytojas, reikia ne tik teorinių žinių ir praktinio patyrimo, bet ir moralinių bei etinių principų integravimo į savo profesinę veiklą.

Šiaip metais Tarptautinė slaugytojų taryba  ragina kalbėti apie būtinybę investuoti į slaugą bei gerbti slaugytojų teises. Tarptautinė slaugytojų taryba paskelbė naują 2023 m. Tarptautinės slaugytojų dienos temą: ,,Mūsų slaugytojai. Mūsų ateitis“. Ši tema parodo, ko Tarptautinė slaugytojų taryba siekia slaugytojams ateityje, kad būtų galima spręsti pasaulines sveikatos problemas ir pagerinti visuotinę sveikatą. Reikia pasimokyti iš pandemijos pamokų ir paversti jas veiksmais ateičiai, užtikrinančiais slaugytojams apsaugą, pagarbą ir įvertinimą.

Bendrosios praktikos slaugytojo specialybė – patraukli, darbo vietas įvairiuose sveikatos priežiūros įstaigų padaliniuose garantuojanti specialybė. Slaugos profesionalų poreikis darbo rinkoje auga: juk visuomenė sensta, aplinkui kuriamos naujos sveikatos priežiūros įstaigos.

Minint profesinę slaugytojų šventę, nuoširdžiai sveikiname socialinius partnerius, būsimus slaugytojus, dėstytojus! Būkite sveiki ir laimingi, dalinkite savo gerumą, meilę šypseną, visiems, kuriems labai reikia Jūsų pagalbos. Tegul Jus visada lydi stiprybė ir neblėstanti energija!

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE