Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Panevėžio kolegija – studijų mugėse Uzbekistane

2024-05-24

Panevėžio kolegija siekdama strategijoje išsikelto tikslo – plėtoti studijų ir mokslo taikomosios veiklos tarptautiškumą, ieško partnerių ir studentų Uzbekistane. Panevėžio kolegijos Tarptautinių ryšių, marketingo ir projektų skyriaus marketingo projektų vadovė Viktorija Vidžiūnienė bei tarptautinių studijų koordinatorė Kristina Buikaitė šių metų gegužės 13-17 dienomis Fergan, Andijan ir Namangan miestuose (Uzbekistano Respublikoje) dalyvavo tarptautinėse studijų mugėse „Education & Profession 2024“.

Šiuose miestuose surengtose mugėse Panevėžio kolegija dalyvavo pirmą kartą. Mugių metu buvo pristatyta aukštojo mokslo institucija ir pakviesti jaunuoliai iš Uzbekistano, ketinantys gauti aukštąjį išsilavinimą, studijuoti Panevėžio kolegijoje. Potencialūs studentai buvo supažindinti su  Panevėžio kolegijoje vykdomomis studijų programomis ir formomis, į kurias vykdomas užsienio šalių piliečių priėmimas 2024 m.: Tarptautinio verslo, Verslo vadybos, Bendrosios praktikos slaugos, Kineziterapijos, Informacijos sistemų kūrimo ir priežiūros, Elektronikos inžinerijos ir robotikos. Fergan mieste studijų mugėje daugiausia susidomėjimo sulaukė Tarptautinio verslo bei Verslo vadybos studijų programos, Andijan ir Namangan parodose – Informacijos sistemų kūrimo ir priežiūros bei Bendrosios praktikos slaugos  programos. Jaunimas domėjosi ir mūsų šalies kultūra bei tradicijomis, džiaugėsi, kad kolegijoje jau mokosi studentai iš Ukrainos, Turkijos, Indijos, Egipto.

Studijų mugių metu Panevėžio kolegijos atstovės taip pat turėjo galimybę užmegzti ryšius ir su studentų Uzbekijos Respublikoje agentais.

Kolegijos atstovės dalyvavo susitikimuose su Fergan, Andijan bei Namangan vidurinių mokyklų direktoriais, kurių metu išsamiau susipažino su Uzbekistano švietimo sistema, pasikeitė kontaktais ir aptarė platesnes tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Po susitikimo su įstaigų vadovais, kolegijos atstovės sulaukė direktorių kvietimo apsilankyti jų vadovaujamose mokyklose.

Kolegijos atstovės apžiūrėjo mokyklų erdves, turėjo galimybę pabendrauti su mokytojais ir susitikti su baigiamųjų klasių mokiniais. Jiems išsamiai pristatyta Panevėžio kolegija, studijų programos, priėmimo sąlygos. Džiugu, kad po susitikimo, mokiniai neskubėjo skirstytis, o noriai klausė ir domėjosi priėmimo terminais bei  įstaigos vertybėmis ir istorija.

Kolegijos bendruomenė viliasi, kad rugsėjo mėnesį, į savo būrį priims ir studentus iš Uzbekistano, o tarptautinę mokslo konferenciją praturtins šios šalies dėstytojų pranešimai.

Galimi darbdaviai:

CLOSE
CLOSE