Panko.lt
Studentų priėmimas: tel. +370 607 96156

Merginos renkasi Statybos studijas Panevėžio kolegijoje

2023-06-27

Kasmet birželio pabaigoje minima Tarptautinė moterų inžinerijos diena. Nuo 2014 m. minima diena stengiamasi atkreipti dėmesį į moteris, kurios kuria inžineriją ir puoselėja inovacijas. Nors merginos, pasirenkančios inžinerines studijas nebestebina, tačiau jų skaičius vis dar labai nedidelis.

Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakultete šiuo metu studijuoja 248 studentai, iš kurių tik 12 moterys.

Birželio 13 d. Statybos inžinerijos bakalaurą apsigynusi ir šiuo metu diplomą rankose jau laikanti Donata Kiudulienė sako, jog įgyta specialybė, tai 8 metų, didelių svarstymų, pasiryžimo ir didelio noro išdrįsti šią specialybę studijuoti rezultatas. Statybos inžinerijos studijos moteriai – svajonės, kuri atrodė neįgyvendinama, siekimas.

„Kolegijos pliusai: daug studijų praktikos, geri dėstytojai, suteikiama galimybė mokslus derinti su darbu,“- pasirinktomis studijomis džiaugiasi Donata Kiudulienė

Paklausus, kodėl Statybos studijų programą pasirinko kita absolventė – Dovilė Smulkaitė, mergina aiškina: „Dirbu UAB „Eismo valdymo sistemos“, kurios veikla susijusi su statybos sektoriumi. Bendrovė projektuoja bei rengia technines eismo reguliavimo priemones, inžinerines eismo saugos priemones, atlieka kelių (gatvių) horizontaliojo ženklinimo darbus. Žinios, įgytos studijų metu, buvo ir yra kasdien pritaikomos bendrovės veikloje.“ Studentė taip pat džiaugiasi, kad kolegijoje buvo suteiktos galimybės derinti mokslus su darbu, iš karto įgytas teorines žinias taikyti praktikoje.

Už labai gerą mokymąsi, puikiai parengtą baigiamąjį darbą, ir aktyvų dalyvavimą studentų akademinėje ir mokslinėje veikloje LR Seimo narys Bronislovas Matelis Dovilei per Diplomų įteikimo šventę įteikė padėką ir atminimo dovaną.

Dovilės tikslas tęsti mokslus magistrantūroje – „Integruoto projektavimo ir statybos valdymo“ studijų programoje.

Panevėžio kolegijos bendruomenė džiaugiasi, kad merginos ir moterys atranda inžinerinės krypties studijas, didžiuojasi jų pasirinkimu dirbti pagal profesiją ir siekti karjeros aukštumų.

Statybos studijų programa

Galimi darbdaviai: